Sezon letni 2018

Sezon letni 2017

Sezon letni 2017 na Kaszubach Północnych został otwarty. W tym roku uroczysta inauguracja sezonu odbyła się 28 kwietnia br. w Aquaparku w Redzie pośród szumu wodospadów i pływających rekinów. Jest to nowa rekreacyjna atrakcja dla mniejszych i większych pasjonatów wody. Samorządy Gdyni i Kaszub Północnych podczas otwarcia sezonu zaprezentowały wydarzenia i imprezy przygotowane z myślą o wypoczywających w naszym regionie turystach, a także mieszkańcach. Bogata oferta zostanie zamieszczona w wydawnictwach i na plakatach informacyjnych. Wszystkie zapowiedzi są również dostępne w aplikacji mobilnej "Gdynia i Północne Kaszuby".

 

Sezon Letni 2016

Sezon letni samorządy Gdyni i Północnych Kaszub otworzyły w Dąbrówce w Muzeum Techniki Wojskowej "Gryf". Muzeum  zlokalizowane w gminie Luzino jest nową placówką, która poszerzyła ofertę szlaku historii militarnej Kaszub Północnych. W ramach muzeum funkcjonuje również Muzeum Saperskie „Explosive”.  Placówka posiada ponad 50 czołgów i pojazdów wojskowych oraz bogatą kolekcję eksponatów. 

Kaszuby Północne dzięki swojemu unikatowemu położeniu co roku przyciągają wielu turystów. Gminy starannie przygotowują się do nadchodzących wakacji stale poszerzając ofertę swoich atrakcji i letnich wydarzeń. Co miesiąc w sezonie letnim wydawane są plakaty informujące o imprezach przygotowanych przez poszczególne samorządy.

W tym roku aplikacja mobilna „Gdynia i Północne Kaszuby” prezentująca propozycje spędzenia czasu zarówno kulturalne, sportowe i rekreacyjne została poszerzona o moduł ścieżek rowerowych zlokalizowanych na tych terenach.

 

Sezon letni 2015

21 maja 2015 r. w gdyńskim budynku InfoBox, gminy należące do Metropolitalnego Forum NORDA, zainaugurowały początek sezonu letniego. Specjalnie dla turystów wypoczywających w rejonie Północnych Kaszub przygotowano mapki w trzech wersjach językowych prezentujące najważniejsze atrakcje regionu oraz plakaty zapowiadające najważniejsze wydarzenia lata. Na plakatach zamieszczane są imprezy odbywające się w jednym miesiącu.
Materiały promocyjne dostępne są w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni przy ul. 10 Lutego 24 oraz są dystrybuowane bezpośrednio przez gminy i miasta NORDY.

Sezon letni 2018

ulotka Gdynia i Północne Kaszuby 2014

Plakat - kalendarz imprez NORDA 2014

Wspólne przedsięwzięcia 2013 i 2012

Zespół roboczy do spraw promocji turystycznej postanowił przygotować wspólne wydawnictwo, które zachęci turystów do odkrywania uroków Kaszub Północnych. Po kilku tygodniach wytężonej pracy powstała funkcjonalna mapka z opisem najważniejszych atrakcji regionu oraz plakaty – kalendaria letnich imprez. Materiały t zaprezentowano dziennikarzom na efektownej konferencji prasowej, która odbyła się 25 kwietnia 2012 w Muzeum Obrony Wybrzeża. Dziennikarze trafili na nią z Trójmiasta drogą morską. Na miejscu oprócz ulotki i plakatów, mogli obejrzeć też spot reklamowy, wyprodukowany specjalnie na potrzeby promocji turystycznej członków forum Norda.

Mini przewodnik po Gdyni i Północnych Kaszubach

Film reklamowy - Norda

Gdynia i Północne Kaszuby na weekend – atrakcje turystyczne